Warsztat

21 - 23 kwiecień 2023

Męska Strefa: warsztat rozwoju osobistego dla mężczyzn.

Istotę warsztatu stanowi możliwość spotkania się w gronie mężczyzn różniących się między sobą wiekiem, profesją, pasjami i zainteresowaniami, ale posiadających wspólny cel polegający na fascynacji rozwojem osobistym.

Poznaj szczegóły warsztatu

Istotę warsztatu stanowi możliwość spotkania się w gronie mężczyzn różniących się między sobą wiekiem, profesją, pasjami i zainteresowaniami, ale posiadających wspólny cel polegający na fascynacji rozwojem osobistym; doświadczenie i zdefiniowanie indywidualnego pojęcia i przeżywania męskości; rozumienie i wgląd w różne formy jej ekspresji w konfrontacji z trudnościami, kłopotami i oczekiwaniami stawianymi przez współczesną rzeczywistość zarówno w wymiarze społecznym jak i osobistym.

Celem warsztatu jest uwolnienie męskiego potencjału i energii oraz możliwości dalszego ich rozwijania. Poznanie różnorodnych odsłon i obszarów męskości w kontakcie z doświadczeniami innych mężczyzn i konfrontacji z własnymi przekonaniami, doświadczeniami i oczekiwaniami. Refleksja znaczenia tzw. ról i oczekiwań społecznych wobec męskości i znalezienie własnej odpowiedzi na te oczekiwania. Nadanie własnego, indywidualnego znaczenia tradycyjnym atrybutom męskości. Konfrontacja ze zwyczajowymi stereotypami męskości. Doświadczanie wsparcia od innych mężczyzn, męskiej energii, aktywacja zasobów indywidualnych i społecznych, samoregulacja emocji, ich rozpoznawanie, nazywanie i ekspresja.

Metodą pracy będzie doświadczanie siebie, własnej męskości i form jej ekspresji w różnych sytuacjach i konstelacjach z wykorzystaniem technik terapeutycznych, elementów psychodramy, eksperymentu gestaltowskiego, pracy ze snem. Przepracowanie własnych ograniczeń i blokad w intymnej atmosferze otwartości i zaufania. Możliwość przepracowania własnych doświadczeń traumatycznych z okresu dzieciństwa, adolescencji, wczesnej dorosłości i aktualnych “kryzysów męskości”. Otwarta, męska wymiana doświadczeń, przemyśleń, refleksji, lęków, obaw, smutków i radości.

Będziemy doświadczać i eksperymentować, będziemy się spierać i wspierać.

Zarezerwuj miejsce
Termin

21 – 23 kwiecień 2023

Czas trwania

3 dni

Prowadzący

Jarek Kostaś

Koszt

1 350 zł

Zaliczka

450 zł

Miejsce

ul. Czesława Miłosza 2
40-586 Katowice

Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 450 zł do 7 dni od zapisu. Po jej wpłacie rezerwowane jest miejsce na warsztacie dla osoby zgłaszającej chęć uczestnictwa.

W przypadku odwołania warsztatu z przyczyn zależnych od Organizatora, zwracamy 100% kosztów wpłaconych. Rezygnacja z warsztatu po wpłacie zadatku (lub pełnej kwoty) nie podlega zwrotowi kosztów.

Czas trwania:

  • piątek – 15:00 – 20:00
  • sobota – 09:00 – 20:00
  • niedziela – 8:45 – 14:00

O prowadzącym

Jarek Kostaś

Jestem magistrem psychologii ze specjalizacją psychologa klinicznego – studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Goethe-Universität Frankfurt am Main, jestem także certyfikowanym psychoterapeutą Gestalt (IIPG, EAGT),terapeutą behawioralno-poznawczym (Universität Bern, DGVT Dresden) oraz trenerem grupowym.

Uczestniczyłem w wielu krajowych i zagranicznych warsztatach, konferencjach, ukończyłem liczne kursy i szkolenia. Doświadczenie zawodowe zdobywałem między innymi jako psychoterapeuta w Ambulatorium Psychoterapii w Dreźnie, terapeuta oddziałowy Kliniki Psychoterapii i Psychosomatyki w Görlitz oraz jako członek zespołu – nauczyciel psychoterapii w Instytutcie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Aktualnie, w kooperacji z krajowymi i europejskimi, certyfikowanymi ośrodkami psychoterapeutycznymi współtworzę w Krakowie “Gabinety Psychoterapeutyczne INTEGRA”.

W swojej pracy klinicznej, terapeutycznej i dydaktycznej integruję na potrzeby Klientów doświadczenia różnych szkół i koncepcji terapeutycznych. Interesuje mnie psychoterapia w kontekście wielokulturowym oraz psychologiczne aspekty migracji, emigracji i akulturacji.

Pomagam osobom dorosłym znajdującym się w kryzysach emocjonalnych, dotkniętych ciężką traumą lub przewlekłą chorobą. Wyznaję zasadę, że każdy kryzys to także szansa na rozwój. Specjalizuję się w terapii stresu pourazowego, korzystam z metody IRRT oraz EMDR. Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową, treningi rozwoju osobistego, warsztaty umiejętności psychoterapeutycznych oraz warsztaty specjalistyczne dla profesjonalistów. Superwizuję pracę zespołów i pracowników indywidualnych służb pomocowych, zespołów interdyscyplinarnych do spraw przeciwdziałania przemocy, oraz pracę indywidualną i zespołową terapeutów zatrudnionych w zespołach szkół specjalnych.

Psychoterapię, dydaktykę i superwizję pracy socjalnej prowadzę w języku polskim i niemieckim.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w warsztacie!

To wydarzenie już się odbyło

Nic straconego!

Sprawdź aktualne wydarzenia